IV Niedziela Wielkanocna
- Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii.
- Niedługo rozpoczniemy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Pragnę przypomnieć i uprzejmie prosić, by z tej okazji zadbać i odnowić Krzyże oraz prywatne kapliczki przy swoich posesjach.
- Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Zachęcam do odmawiania Litanii Loretańskiej w rodzinach, a także do utrzymania zwyczaju modlitwy Maryjnej przy kapliczkach lub krzyżach. W sposób szczególny do udziału w nabożeństwach majowych zachęcam dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
- W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.
W pierwszy piątek – kapłani w godzinach przedpołudniowych udadzą się do osób chorych.
W tym dniu rano i wieczorem nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą.
W pierwszą sobotę – po Mszy Świętej porannej – nabożeństwo pierwszosobotnie prowadzone przez wspólnotę Wojowników Maryi. Następnie o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa męskich Kół Różańcowych. Po Mszy Świętej wieczornej pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające. Przed każdą Mszą Świętą okazja do spowiedzi pierwszosobotniej. - Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na pierwszą próbę w środę 29 kwietnia na godz. 19:00.
- Bp ełcki Jerzy Mazur udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja. Biskup jednocześnie zachęca, by wierni korzystający z daru dyspensy odmówili modlitwę „Ojcze nasz” w intencji pokoju na świecie oraz w intencji poszanowania życia ludzkiego
- 29 kwietnia – w środę wspomnienie liturgiczne św. Katarzyny Sieneńskiej
- 1 maja – w piątek wspomnienie liturgiczne św. Józefa Rzemieślnika
- 2 maja – w sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski(z racji przypadającej tym roku niedzieli, przeniesiona z 3 maja). W tym dniu Msze Święte o godz. 7:00, 12:00 i 18:00.
- W ubiegłym tygodniu katolickim pogrzebem pożegnaliśmy śp. Teresę Lenkiewicz. Pomódlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek… .

