XXIII Niedziela zwykła
- Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na rzecz parafii. „Taca” z następnej niedzieli przeznaczona zostanie na cele gospodarcze.
- Zapraszamy do zwiedzania muzeum Ułanów Krechowieckich. Mieści się ono w wieży naszego kościoła.
- Informujemy, że jest już kalendarz intencji na rok 2026. W miarę możliwości uprzejmie prosimy o zamawianie intencji w kancelarii parafialnej.
- W piątek 12 września o godz. 18:00 Msza Święta na rozpoczęcie roku formacyjnego dla grupy św. Ojca Pio. Po zakończonej Eucharystii spotkanie w salce parafialnej.
- Zapraszamy młodzież na spotkanie KSM w najbliższy piątek 12 września o godz. 19:00.
- Zapraszamy lektorów i ministrantów oraz chłopców chcących służyć przy Ołtarzu Pańskim, na pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę na godz. 12:00
- Zapraszamy dzieci do scholii. Próby w niedzielę o godz. 11:30 na chórze.
- Rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej, oraz młodzieży klas VIII, prosimy o przygotowanie metryk chrztu św. - jeżeli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią. Zapisy dzieci do Komunii Świętej u ks. proboszcza, zaś młodzieży do sakramentu bierzmowania u ks. wikariusza Piotra.
- W sobotę 13 września nasze siostry Urszulanki będą obchodziły jubileusz 25 lat obecności i posługi w domu przy ul. Zarzecze. Siostry serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Mszy Świętej dziękczynnej o godz. 10:30, która będzie tego dnia sprawowana w naszym kościele parafialnym.
W tym dniu także nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy Świętej. - W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:00 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających edukację szkolną.
- W augustowskim kinie „Iskra”, w dniach 7 – 24 września, wyświetlany będzie film „Triumf serca”. Jest to opowieść o ostatnich chwilach ziemskiego życia św. Maxymiliana Marii Kolbego. Warto obejrzeć ten wartościowy film. Szczegóły na plakacie wiszącym w kruchcie kościoła.
- 8 września – w poniedziałek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
- 13 września – w sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana Chryzostoma.
- 14 września – w niedzielę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
- W ubiegłym tygodniu katolickim pogrzebem pożegnaliśmy ś.p. Zofię Bukrejewską oraz ś.p. Wincentego Szczytko. Pomódlmy się w ich intencji: „Wieczny odpoczynek…”.

